Granica Kętrzyn w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Granica Kętrzyn w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Granica Kętrzyn pokonała 2:1 Mrągowię i awansowała do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Z rozgrywek odpadł MKS Korsze, który uległ 1:2 Zniczowi Biała Piska.

 

Mecze 1/8 finału WPP odbyły się w środę, 12 września. Nasi reprezentanci nie mieli łatwych rywali. Granica podejmowała piąta w tabeli IV ligi Mrągowię, natomiast w Korszach stawił się tegoroczny beniaminek III ligi Znicz Biała Piska. Zarówno w Kętrzynie, jak i w Korszach pierwsze bramki zdobyli goście, a oba mecze przed przerwami skończyły się remisami 1:1. Po zmianie stron kibice w Kętrzynie i Korszach przeżywali już jednak zupełnie inne emocje. W Korszach, dziewięć minut po wznowieniu gry, bramkę dającą w efekcie awans do ćwierćfinału, zdobyli goście. Dwadzieścia minut później padł też gol decydujący o wyniku meczu w Kętrzynie. Tu jednak radość zapanowała w szeregach gospodarzy.

Oprócz Znicza, potencjalnymi rywalami Granicy w ćwierćfinale WPP są Huragan Morąg, Concordia Elbląg, GKS Wikielec, Błękitni Orneta, MKS Ełk i Śniardwy Orzysz. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się już w przyszłym roku, 24 kwietnia.

rm

 

Wyniki meczów 1/8 finału WPP

Granica Kętrzyn – Mrągowia Mrągowo 2:1 (1:1). Bramki: Mariusz Machniak (45’), Łukasz Swacha-Sock (75’) – Marcin Spirydon (21’).

MKS Korsze – Znicz Biała Piska 1:2 (1:1). Bramki: Mariusz Gąsiorowski (22’ karny) – Adrian Włoch (19’), Mateusz Jambrzycki (54’ karny).

Pozostałe mecze: Motor Lubawa – Huragan Morąg 1:4, Concordia Elbląg – Sokół Ostróda 2:1, Olimpia II Elbląg – GKS Wikielec 0:1, Błękitni Orneta – Start Nidzica 2:0, Victoria Bartoszyce – MKS Ełk 0:3.

 

Zdjęcie: Granica (zielone stroje) pokonała Mrągowię i awansowała do ¼ finału WPP. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • zbyszek
    • Dodano 14 września 2018

    Jak jestem w Korszach to przejazdem oglądam mecz w Kętrzynie nie bo piłkarze grają prawie poza miastem a teraz na nowym obiekcie to na bardzo wysoko położonym obiekcie do którego prowadzą schody,które tylko świadczą o tym,że poza nimi coś musi być.No chyba,że to schody do nieba robi się je już 2 rok i końca nie widać.Kiedyś starczały kamienne i było super.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *