Gminny mundial w Łankiejmach wygrali… biało-czerwoni!

Gminny mundial w Łankiejmach wygrali… biało-czerwoni!

Tak przekornie można podsumować to, co wydarzyło się w Łankiejmach, podczas Gminnego Mundialu. W każdej kategorii wygrała go Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Korszach, reprezentująca Japonię, a przecież narodowe barwy tego kraju również są… biało-czerwone.

 

30 maja w Łankiejmach turniej inspirowany Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które niebawem odbędą się w Rosji. W rozgrywkach spotkały się drużyny ze wszystkich szkół gminy Korsze. Słońce nie wystraszyło zawodników i zaraz po godzinie dziewiątej najmłodsi rozpoczęli swój mundial. Bardzo waleczną okazała się drużyna „Senegalu”, czyli uczniowie z Sątoczna, którzy ulegli jedynie swoim kolegom z Korsz. Ostatecznie wśród najmłodszych wygrała „Japonia” przed „Senegalem”, „Polską” (SP Garbno) i „Kolumbią” (SP Łankiejmy). Bardzo wyrównana była rywalizacja wśród uczniów klas 4-6. Niepokonana „Japonia” zwyciężyła i w tej kategorii, a mecz o drugie miejsce w rzutach karnych rozstrzygnął na swoją korzyść „Senegal”. Gospodarz turnieju, „Kolumbia”, zajęła trzecie miejsce, a tabelę zamknęła „Polska”. Wśród najstarszych zawodników ponownie najwięcej punktów zdobyła „Japonia”, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a trzecie miejsce zajął „Senegal”. Wszyscy uczestnicy Gminnego Mundialu zostali nagrodzeni medalami, batonami energetycznymi oraz piłkami. Drużyna z Garbna otrzymała też nagrodę specjalną za oryginalny transparent promujący drużynę.

– Patrząc na wyniki naszego mundialu pozostaje mieć nadzieję, że barwy biało-czerwone pozostaną niezwyciężone – podsumowuje Mariusz Kragiel, pomysłodawca turnieju.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Tytan w Łankiejmach, przy wsparciu finansowym Gminy Korsze.

red

 

Fot. Organizatorzy

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *