Głośne czytanie w szkole w Mołtajnach

Głośne czytanie w szkole w Mołtajnach

Popularyzacja czytelnictwa połączona z dbałością o ekologię? A dlaczego nie? Z takiego założenia wyszła dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mołtajnach, gdzie zorganizowano Dzień Głośnego Czytania. Głównym tematem było oszczędzanie wody.

„Witam Cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam! Bo przecież po to jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał” – tymi słowami Edwarda Szymańskiego z wiersza „Książka”, bibliotekarka Marta Korycka przywitała wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mołtajnach. Uczniowie klas 0-5 wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

– Wysłuchali opowiadania Marcina Przewoźniaka „Oszczędzaj kropelkę!” z książki „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń” w interpretacji nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli Urzędu Gminy Barciany: wójt Marty Kamińskiej i skarbnik Magdy Świercz. Pogadankę o wodzie poprowadziła natomiast Natalia Birska z referatu ds. ochrony środowiska UG Barciany – relacjonuje Ewa Woźniak, dyrektor szkoły w Mołtajnach.

Podczas spotkania okazało się, że to najmłodsi uczniowie wiedzą najwięcej o sposobach oszczędzania wody i podawali na to przykłady ze swojego życia.

– Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że za rok trzeba powtórzyć akcję, ponieważ „Czytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, o czym doskonale wiedziała nasza noblistka, Wisława Szymborska – dodaje Ewa Woźniak. red

Fot. Archiwum szkoły

Podobne artykuły
2  
  • Barcianka
  • Dodano 2 października 2020

  Dlaczego nie czytała dyrektorka goku ??

  Odpowiedz
   • była radna
   • Dodano 5 października 2020

   A za co wyleciała artystka Justyna Ż. z dy rektora GOK, zatrudnienie jej to była porażka i głupota Wójtowej

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *