Gang papierosowy rozbity. Spektakularna akcja straży granicznej [VIDEO]

Gang papierosowy rozbity. Spektakularna akcja straży granicznej [VIDEO]

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem papierosami. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego funkcjonariusze przeszukali jednocześnie posesje zajmowane przez osoby związane z nielegalną produkcją papierosów oraz ich dalszą dystrybucją.

– W trakcie czynności dokonano zatrzymania czterech Polaków i jednego Gruzina – poinformowała kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. – Wszystkim zatrzymanym prokurator z Prokuratury Okręgowej w Łodzi przedstawił zarzuty obrotu nielegalnymi papierosami. Zabezpieczono również dowody przestępstwa, m.in. karty SIM, telefony komórkowe, laptopy. Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia środków pieniężnych w wysokości blisko 15 tys. zł, 335 dolarów, 4 340 euro oraz 2 samochodów osobowych o szacunkowej wartości 64 tys. zł

Ogólna wartość uszczupleń dokonanych przez zatrzymane osoby, to około 7 mln. zł. Wobec czterech osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego na łączną kwotę 81 tys. zł. Natomiast mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Szósty mężczyzna zamieszany w nielegalną działalność, również usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, jest prowadzone przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 2017 roku. Pierwsze osoby zatrzymano w kwietniu 2017 na jednej z posesji w województwie łódzkim. Pięciu mężczyzn, w tym czterech cudzoziemców, pracowało wtedy przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze straży granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2 600 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,8 mln zł i 870 000 sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł. Ponadto, w samochodach znajdujących się na posesji i halach magazynowych, znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m.in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych. Wszystkim postawiono wówczas zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu nielegalną produkcję papierosów.

Źródło: W-MOSG

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
  • kolarz
  • Dodano 9 lipca 2018

  Pokazujcie w jaki proces technologiczny musi nastapic aby produktem finalnym był papieros.Na sam widok odechciewa mi się palić papierosy.

  Odpowiedz
  • akcja do dupy
  • Dodano 9 lipca 2018

  to napad w biały dzien , kazdy pali i palic sie chce,nie ma czym sie tu chwalic tylko potępiac takie akcje

  Odpowiedz
   • Brawo, Straż Graniczna.
   • Dodano 9 lipca 2018

   ale palić chyba chcesz produkt który jest produkowany i przechowywany we właściwych warunkach a nie tytoń brudny i zagrzybiony? Pomyśl najpierw potem pisz.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *