FakeNewsy gorsze od koronawirusa

FakeNewsy gorsze od koronawirusa

Komenda Główna Policji ostrzega przed nieprawdziwymi informacjami, tzw. FakeNews’ami, na temat kornaworusa. – W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw – czytamy w komunikacie.

 

– Głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki – są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie – napisał insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP, nazywając te praktyki „haniebnymi zachowaniami”. – Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.

Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki!

 

Przykłady FakeNewsów na temat pandemii:

Podobne artykuły
  • Dobra rada
  • Dodano 16 marca 2020

  Jeżeli pożyteczny idiota oszuka cię raz,to hańba mu.Jeżeli oszuka cię po raz drugi,to hańba tobie.

  Odpowiedz
  • jaka i gdzie ta grypa?
  • Dodano 16 marca 2020

  powaliło ich ?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *