Emeryci i renciści dostaną swoje świadczenia jeszcze przed świętami

Emeryci i renciści dostaną swoje świadczenia jeszcze przed świętami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w kilku terminach. Ostatnim terminem jest 25 dzień każdego miesiąca, w grudniu przypadający w Święta Bożego Narodzenia. ZUS zapewnił wszystkim świadczeniobiorcom wcześniejszą wypłatę.

 

– Najpóźniejszym terminem, w którym nastąpi wypłata jest 22 grudnia, tak, aby wszyscy nasi klienci mogli spokojnie zrobić świąteczne zakupy – informuje Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS. – Zadbaliśmy również o to, aby wypłaty emerytur i rent poprzez pocztę, dotarły przed świętami do swoich adresatów – najpóźniej 22 grudnia. W przypadku osób, którym renty lub emerytury przekazywane są na konto bankowe, wypłaty nastąpią jeszcze szybciej.

Jak dodaje Anna Ilukiewicz, wielu klientów kontaktuje się z placówkami ZUS, aby dopytać, czy dostaną swoje świadczenia przed świętami z obawy przed brakiem środków na świąteczne zakupy.

– Chciałabym uspokoić naszych klientów, zadbaliśmy o to, żeby świadczenia zostały wypłacone odpowiednio wcześniej – uspokaja pani rzecznik.

red

Podobne artykuły
3Komentarz
  • zbych
  • Dodano 18 grudnia 2017

  „Było żle będzie jeszcze gorzej” tak śpiewa Pani Kunicka.Powiem tak nasza waluta wymienialna jest na euro,dolary funty itd ale czy Kętrzyniak może kupić w Kętrzynie oryginalne pefumy na prezent ?

  Odpowiedz
  • Pani Walewska
  • Dodano 18 grudnia 2017

  Oczywiście.

  Odpowiedz
   • zbych
   • Dodano 18 grudnia 2017

   Tylko nie niemieckie -NIE !

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *