Elektryczne wózki paletowe – poznaj informacje, które przekonają Cię do zakupu!

Elektryczne wózki paletowe – poznaj informacje, które przekonają Cię do zakupu!

W przedsiębiorstwach, które wymagają transportowania towarów, elektryczne wózki paletowe to z pewnością dobry wybór. Dlaczego? Wózki paletowe z napędem elektrycznym to uniwersalne i stosunkowo tanie urządzeniami o szerokim zastosowaniu. Są mniejsze i bardziej zwrotne niż wózki widłowe oraz mają wydajniejszy napęd niż paleciaki ręczne – wyróżnia je ładowany akumulator, który napędza urządzenie zarówno podczas jego przemieszczania się, jak i podnoszenia czy opuszczania wideł z ładunkami. Chcesz poznać więcej zalet, które posiada wózek paletowy elektryczny? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

 

Elektryczne wózki paletowe – zalety

Ten sprzęt wyróżnia wiele cech, które znacznie ułatwią codzienne prace magazynowe. Poniżej przedstawiamy 5 istotnych zalet paleciaków elektrycznych.

 1. Uniwersalność zastosowań – wózki paletowe elektryczne świetnie sprawdzą się w wielkich hurtowniach i magazynach. Ale nie tylko. Urządzenia tego typu wykorzystuje się także do rozładunku i załadunku zamówień, do transportu wewnętrznego w zakładach produkcyjnych oraz przetwórczych, centrach przeładunkowych, zakładach produkcji czy składach budowlanych. Można go z powodzeniem używać także w sklepach, marketach oraz hipermarketach, ponieważ przeciętny wózek paletowy elektryczny zmieści się tam, gdzie szerokość korytarza roboczego jest niewielka, a jego kompaktowa budowa zapewnia dobrą zwrotność.
 2. Bezpieczeństwo. Wózki paletowe wybierane są tam, gdzie te same drogi transportowe w magazynie są przemierzane przez pracowników i sprzęt przewożący palety. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ praca na elektrycznych paleciakach jest cicha i bezemisyjna, a widoczność przy ich obsługiwaniu bardzo dobra.
 3. Wydajność. Wózki paletowe elektryczne są dużo bardziej wydajne niż ich ręczne odpowiedniki dzięki akumulatorowi, który zapewnia napęd dla kół i moc do unoszenia wideł.
 4. Komfort pracy. Nie ma potrzeby silnego ciągnięcia wózka paletowego w trakcie obsługi ładunków, a manewrowanie nim nie sprawia trudności dzięki niewielkim rozmiarom sprzętu, nawet w przypadku najbardziej zaawansowanych wózków paletowych z masztem. 
 5. Łatwe serwisowanie. Paleciaki elektryczne charakteryzuje nie tylko łatwa obsługa, ale także bezproblemowe serwisowanie.

Elektryczny wózek paletowy to nie tylko jeden model!

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń różnych producentów, które różnią się wagą, rozmiarami czy wielkością wideł. Jednak wśród paleciaków elektrycznych wyróżnić można 4 główne typy:

 • wózki paletowe elektryczne prowadzone przypominają tradycyjny paleciak ręczny ze względu na obecność specjalnego ramienia służącego do prowadzenia pojazdu. Charakteryzują je kompaktowe wymiary, a dzięki małym gabarytom bez problemu można wykorzystać je na ciężarówkach. Najczęściej można spotkać je w małych magazynach i w hipermarketach, tam gdzie nie ma podziału na trasy ruchu dla pracowników i sprzętu.
 • paletowe elektryczne wózki z masztem służą do transportu pionowego ładunków, co sprawia, że są praktyczną alternatywą dla używanego najczęściej w tym celu wózka wysokiego składowania. Pamiętaj, że ten rodzaj paleciaka sprawdzi się jedynie, gdy od czasu do czasu występuje konieczność podniesienia ładunku.
 • wózki elektryczne paletowe z platformą lub kabiną dla operatora – w pierwszym przypadku jest wydzielona specjalna platforma dla operatora, w drugim – ma on do dyspozycji kabinę. Oba te rozwiązania sprzyjają szybszemu transportowi palet na większych odległościach.

Cena nowego sprzętu jest za wysoka? Poznaj nasze rozwiązania!

Z tym problemem często spotyka się przedsiębiorca dopiero startujący z własnym biznesem. Jeśli na razie nie możesz sobie pozwolić na nowy sprzęt, wypróbuj paleciaki używane. Pamiętaj, aby wybierać markowe wózki, które są droższe od niefirmowych urządzeń, ale za to wytwarzane są z lepszej jakości komponentów, stosuje się w nich nowsze systemy technologiczne oraz nie będziesz mieć problemu z zakupem wymiennego osprzętu czy części.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wynajem wózków paletowych elektrycznych, co sprawdza się w firmach, gdzie okresowo wykorzystuje się dany sprzęt. Dzięki temu nie musisz martwić się o serwisowanie oraz wydawać jednorazowo dużej sumy pieniędzy.

Jeśli jednak interesuje Cię jedynie zakup nowego markowego wózka, ale nie chcesz płacić od razu całej kwoty, istnieje kilka sposobów na sfinansowanie takiego zakupu. Pierwszym z nich jest leasing – dzięki niemu spłacasz sprzęt w ratach, a na koniec możesz zdecydować, czy chcesz zostać jego właścicielem. Drugim popularnym wyborem jest spłacanie wózka w ratach. Wielu producentów zdaje sobie sprawę, że koszt wózka może znacząco obciążyć finanse przedsiębiorstwa, dlatego oferuje bardzo atrakcyjne warunki płatności ratalnych.

Wózki paletowe elektryczne – niezastąpiony sprzęt w magazynie

Jeśli szukasz sprzętu, który zapewni łatwy transport ładunków na większe odległości i wysokie podnoszenie towarów znajdujących się na paletach, świetnym rozwiązaniem będą elektryczne wózki paletowe. Ten sprzęt sprawdzi się w wielu miejscach: w magazynach, w centrach logistycznych czy w hurtowniach. W ofercie producentów znajdziesz różne rodzaje paleciaków elektrycznych – ważne, abyś wybrał ten, który będzie dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa oraz pracowników. Cena nowych paleciaków elektrycznych nie jest mała. Jednak jeśli uznasz, że jest to sprzęt, który znacznie usprawni Twój biznes, nie wahaj się w niego zainwestować. Pamiętaj, że na rynku dostępne są paleciaki używane, ale także możesz skorzystać z wynajmu, leasingu lub zakupu na raty.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły
3  
  • e=mc2
  • Dodano 22 listopada 2021

  …i kasa od producenta, dystrybutora i sprzedawcy strumieniem płynie za reklamę na konto tygodnika. A winien pisać o problemach gmin, miasta i powiatu.
  Ciekawe ile min/godz.będzie ‚wisiał’ ten wpis?

  Odpowiedz
  • Ciekawski
  • Dodano 22 listopada 2021

  Chyba kupię taki wózek,może nawet 2?A co:ekologiczny,na topie.Będę jeździł do pracy!A ile kosztuje?

  Odpowiedz
  • Litwo ...
  • Dodano 22 listopada 2021

  Z tymi wózkami obudzili się po 30 latach jak zaczynała pewna fabryka w Kętrzynie niby taka
  slawna to ludzie palety do magazynu wozili wózkami ręcznie,podobną budowę miały tylko
  wszystko na pych lub ciągnąc,jak wyrabiać sie trzeba było to po 2 naraz. Źle nie było tylko
  za takimwózkiem na zmianę robiło sie do 15-30 km.Na stopach miało się grubą skórę ja
  kopyto u konia.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *