Ekonomistki z Wilkowa wśród najlepszych w województwie!

Ekonomistki z Wilkowa wśród najlepszych w województwie!

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie po raz kolejny stanęły na podium Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. – Dziewczyny lubią brąz i takie zaszczytne miejsce zdobyły w tym konkursie – relacjonuje Mirona Charkot ze szkoły w Wilkowie. – Oliwia, Julia i Daria udowodniły, że warto zgłębiać swoją wiedzę.

 

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w Tereszewie, w gminie Nowe Miasto Lubawskie. Sam konkurs nie należał do łatwych. Zakres materiału był bardzo obszerny i nie opierał się wyłącznie na wiedzy podręcznikowej z ekonomii.

– Należało między innymi wiedzieć wszystko o funduszach inwestycyjnych, kim był Ksawery Drucki-Lubecki, jaki kraj i kiedy wprowadził papierowe pieniądze, co to jest inflacja i deflacja itp. – wylicza Mirona Charkot.

Ponadto uczestnicy mieli do rozwiązania zadania dotyczące kredytu ratalnego, wynagrodzenia brutto, odsetek itd. Indywidualnie dziewczęta z Wilkowa znalazły się w dziesiątce najlepszych ekonomistów województwa. To wielki sukces.

red

 

Fot. Mirona Charkot

Podobne artykuły
2Komentarz
  • Ech Wilkowo
  • Dodano 11 czerwca 2018

  Miejsce wyjątkowe i wielu Warmian utalentowanych w świat stąd wyszło…

  Odpowiedz
   • Ech Wilkowo
   • Dodano 11 czerwca 2018

   Gdyby ktoś nie zrozumiał – wyjaśniam, że sarkazm skierowany był w kierunku celebryty i prawie prezydenta Białegostoku. A bohaterkom artykułu wypada tylko pogratulować.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *