Ekipa już pracuje. Rodzina z Sińca będzie miała nowy dom!

Ekipa już pracuje. Rodzina z Sińca będzie miała nowy dom!

Niecodzienni goście pojawili się dzisiaj w markecie budowlanym Anitech w Kętrzynie. To ekipa telewizji Polsat, a wizyta miała związek z kolejnym odcinkiem programu „Nasz nowy dom”.

 

– Nie mogę nic powiedzieć na ten temat – mówi Joanna Skuza, właścicielka Anitechu, zapytana o udział swojej firmy w popularnym programie. Nie dementuje jednak informacji, że to właśnie w Anitechu mają się zaopatrywać budowlańcy z programu „Nasz nowy dom”.

Jak wiadomo już od jakiegoś czasu, kolejny odcinek programu Katarzyny Dowbor ma być realizowany w Sińcu. Wyremontowany zostanie dom, w którym zamieszka siedmioosobowa rodzina wychowująca się dotychczas w domu dziecka. O interwencję w tej sprawie poprosiła Polsat 21-letnia Monika, najstarsza z rodzeństwa.

Warunkiem realizacji programu było wcześniejsze naprawienie dachu i osuszenie budynku. Tutaj z pomocą przyszedł Powiat Kętrzyński, stowarzyszenie „Blusztyn”, Gmina Srokowo i sponsorzy, dzięki którym udało się zebrać pieniądze i materiały budowlane. W poniedziałek, 14 maja, w Sińcu pojawiła się ekipa telewizyjna, rozpoczynając swoje działania. Efekty jej pracy poznamy na antenie Polsatu.

rm

 

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
2Komentarz
  • wyborca
  • Dodano 15 maja 2018

  Prosimy o informację szczegółową od redaktora jakiej to pomocy udzielo starostwo? Jak kojarzę były starosta stwierdził że „nie bardzo może” i nic nie zrobił po za oczekiwaniem, weźmy się i zróbcie coś.
  Po co te kłamstwa? Tego Pana co nie bardzo mógł już nie ma a obecni bardzo chcą ale nie „muszom”

  Odpowiedz
  • stefan
  • Dodano 16 maja 2018

  Pogratulować zaradności najsarszym z rodzeństwa. Zycze im aby to był moment przełomowy w ich życiu. To czego niestety nie mogli otrzymać od rodziców utworzą sami – więź rodzinną.
  Po remoncie i zamieszkaniu TRZEBA im pomóc bo dom to tylko przedmiot TRZEBA go jeszcze móc utrzymać.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *