Dziesięciolatek poczuł się jak policjant

Dziesięciolatek poczuł się jak policjant

Filip ma 10 lat, jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. Ma autyzm. Ma też swoją pasję – kocha wszystko, co jest związane ze służbami mundurowymi. Kętrzyńscy policjanci postanowili choć w części spełnić jego marzenie. Dzięki nim Filip nie tylko wsiadł do policyjnego auta, ale też mógł poczuć się jak policjant.

 

Chłopiec ma zdiagnozowany autyzm. Na co dzień jest bardzo pogodnym dzieckiem, a interesuje się wszystkim, co jest związane ze służbami mundurowymi. Największym marzeniem Filipa było zostanie policjantem i zobaczenie z bliska policyjnego radiowozu. Gdy tylko kętrzyńscy  policjanci dowiedzieli się o jego życzeniu, postanowili je spełnić.

– Funkcjonariusze zaprosili Filipa do kętrzyńskiej komendy, gdzie nie tylko poczuł się jak prawdziwy policjant, ale również zwiedził całą komendę i poznał wielu policjantów – relacjonuje st. sierż. Anna Baluta, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – W swoim gabinecie Filipa przywitał mł. insp. Marcin Piechota, zastępca komendanta, z którym Filip miał możliwość porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Koledzy w mundurach pokazali młodemu sympatykowi policji wyposażenie i urządzenia wykorzystywane w codziennej służbie.

Filip usiadł więc za kierownicą radiowozu, przymierzył policyjną czapkę, obejrzał kajdanki oraz policyjną pałkę. Niecodzienny gość dowiedział się też na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpiecza się ślady, po co robi się zdjęcia na miejscu zdarzenia oraz jak wyglądają jego linie papilarne. Na zakończenie wizyty chłopiec otrzymał replikę policyjnego radiowozu. red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
5  
  • chore to
  • Dodano 6 czerwca 2019

  jakby był zdrowy pewnie juz by miał cos na sumieniu

  Odpowiedz
   • M
   • Dodano 6 czerwca 2019

   Ty to aby na pewno jesteś zdrowy, bo po twoim wpisie chyba już wszystko wiadomo

   Odpowiedz
   • J
   • Dodano 6 czerwca 2019

   Dlaczego tak myślisz że miałby coś na sumieniu?
   Co może mieć na sumieniu 10 letnie dziecko? Brak pracy domowej?
   Zastanów się człowieku co piszesz. Dziecko jest chore i spełniło się jego marzenie. Trzeba się cieszyć, że są ludzie, którzy w tym pomagają, a nie pisać BEZSENSOWNE komentarze.
   Po twoim komentarzy można stwierdzić, że ty masz jakieś problemy z głową.
   (nie nie zapomniałem o dużych literach przy pisaniu słów „twoim” i „ty” po prostu nie mam szacunku do ciebie)

   Odpowiedz
  • lolo
  • Dodano 8 czerwca 2019

  fajne

  Odpowiedz
  • coś z nim nie tak
  • Dodano 9 czerwca 2019

  ciekawe po jakiemu on robiony

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *