Dzieci i młodzież prawdziwą siłą Granicy

Dzieci i młodzież prawdziwą siłą Granicy

Ponad dwustu zawodników trenuje na co dzień w Kętrzyńskim Klubie Sportowym Granica. Klub opublikował interesującą infografikę, która mówi jasno – to największa organizacja sportowa w Kętrzynie i okolicach.

 

Jak wynika z opublikowanej infografiki, w kętrzyńskim klubie trenuje na co dzień 215 zawodników, głównie dzieci i młodzieży.

– Wiele osób mówiąc „Granica” ma na myśli czwartoligowy zespół seniorów. Tymczasem kadra pierwszej drużyny liczy 26 nazwisk, a prawdziwa siła klubu to dzieci i młodzież – mówi Robert Reszka, członek zarządu KKS Granica i autor infografiki.

Ponad dwie setki zawodników skupione są w ośmiu zespołach – od seniorów po 6-letnie „skrzaty”. Nad rozwojem ich wszystkich czuwa 9-osobowa kadra trenerska, w tym aż trzech szkoleniowców z najwyższymi uprawnieniami UEFA A i trzech kolejnych z UEFA B.

–  Udało nam się zebrać naprawdę bardzo mocną grupę trenerów, której nie powstydziłby się żaden inny klub – zaznacza Robert Reszka.

Tak liczna grupa zawodników, pracująca z tak dobrze wykwalifikowanymi szkoleniowcami, przeprowadza łącznie 26 treningów tygodniowo i rozgrywa rocznie około 150 meczów.

– Takim rozmachem działania nie może się pochwalić żaden klub sportowy w Kętrzynie i okolicach – mówi członek zarządu Granicy. – Już dzisiaj jest to bardzo okazałe, a pracujemy nad tym,  żeby treningi w klubie rozpoczęły jeszcze młodsze dzieci i żeby było ich jeszcze więcej.

Na tle innych klubów sportowych z Kętrzyna, Granicę wyróżnia jeszcze jedno. To – jak mówi klubowe hasło – „historia miasta od 1947 roku”. Tym też nie może pochwalić się żaden inny klub. rm

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
2  
  • 1947
  • Dodano 11 września 2019

  Utożsamianie historii klubu z historią miasta to megalomania.A dzieciaki brawo Wy.

  Odpowiedz
  • 1980
  • Dodano 12 września 2019

  Ilość nie świadczy o jakości…

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *