Dwie kobiety w szpitalu, dwa rozbite auta

Dwie kobiety w szpitalu, dwa rozbite auta

Dwie kobiety trafiły do szpitali po tym, jak za kierownicę ciągnika rolniczego wsiadł pijany 38-latek. Sprawca nie posiadał też uprawnień do prowadzenia pojazdu.

 

W piątek, 28 września, po godzinie dwudziestej oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony, że w Martianach, na prostym docinku drogi miało miejsce zdarzenie drogowe. Kierujący ciągnikiem rolniczym z przypiętym pługiem, jadący w kierunku Kętrzyna, doprowadził w trakcie wymijania do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku osobowym Audi. W wyniku zderzenia kierująca autem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Mieszanka gminy Ełk została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kierujący ciągnikiem 38-latek chciał uciec z miejsca zdarzenia. Pozostawił na jezdni nieoświetlony pojazd, przez co najechała na niego jadąca od strony Giżycka 32-letnia mieszkanka Kętrzyna. Kobieta trafiła do szpitala w Giżycku.

– Kierujący ciągnikiem znajdował się pod działaniem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje st. sierż. Anna Baluta z KPP Kętrzyn. – 38-latek został przewieziony do szpitala w Kętrzynie, gdzie pobrano od niego krew do badania. Pojazd został odholowany na parking strzeżony na koszt właściciela. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny i oko-liczności tego zdarzenia.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Policjanci wciąż przypominają, że bardzo surowo podchodzą do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
2Komentarz
  • za szybko musieli jechac
  • Dodano 1 października 2018

  ze traktora nie zobaczyli

  Odpowiedz
   • GiT
   • Dodano 3 października 2018

   taaa, to weź i zobacz nocą nieoświetlony traktor.
   Życzę powodzenia.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *