Duże ułatwienie dla mieszkańców Kętrzyna

Duże ułatwienie dla mieszkańców Kętrzyna

W lutym Miasto Kętrzyn uruchomi aplikację Eco Harmonogram, która pomoże mieszkańcom miasta w codziennym gospodarowaniu odpadami oraz ich segregacji. Wystarczy kilka ruchów palcem, by dowiedzieć się, kiedy dokładnie odbierane będą odpady z danej posesji lub zgłosić zaistniałe nieprawidłowości.

– Aplikacja poinformuje także o zmianie harmonogramu wywozu nieczystości. Wprowadzając adres zamieszkania lub korzystając z usługi lokalizacji aplikacja wygeneruje obowiązujący w danym rejonie harmonogram wywozu odpadów oraz informacje o opłatach za ich odbiór. Dzięki tej usłudze mieszkańcy mogą sprawdzić, kiedy najlepiej wystawić kontenery lub wynieść określone odpady. To tylko niektóre funkcje aplikacji, z której niebawem będą mogli korzystać mieszkańcy – wyjaśnia Karina Pac z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kętrzyn.

Dzięki aplikacji każdy kętrzynianin w łatwy i przejrzysty sposób dowie się jak prawidłowo segregować odpady. Eko-edukacja jest mocno akcentowana przez szereg funkcjonalności, takich jak szczegółowe opisy co wrzucać, a czego nie, do poszczególnych pojemników/worków, oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi. W aplikacji znaleźć można bowiem dostęp do informacji na temat Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zawarto w niej  dane adresowe Punktów wraz z mapą dojazdu oraz informacje o godzinach ich otwarcia, a także rodzaju odpadów, jakie można tam zawieźć. Dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad.

– To duże ułatwienie dla mieszkańców. Za jej pomocą można sprawdzić nie tylko termin odbioru odpadów, ale też szybko zgłosić nieprawidłowości dotyczące wywozu śmieci. Ponadto znajdują się tam wszelkie informacje edukacyjne, co ma duże znaczenie w kontekście ochrony środowiska oraz zwiększających się poziomów recyklingu papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Podobne systemy komunikacji z mieszkańcami wdrożone zostały już w wielu jednostkach samorządu terytorialnego w całym kraju. Wśród nich znajdzie się również Kętrzyn.

Aplikacja pracuje zarówno w systemie Android jak i iOS oraz Windows Phone a pobrać ją można ze strony Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Komunalnik” lub ze Sklepu Play, Windows Store i App Store. red

Fot. Pexels

Materiał przygotowany z wykorzystaniem sprzętu zakupionego przez redakcję uczestniczącą w Mobilnej Akademii Medialnej zrealizowanej w ramach projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej  w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.
Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Podobne artykuły
4  
  • Pan N
  • Dodano 27 stycznia 2021

  Już w zeszłym roku ketrzyński komunalnik miał być ujęty w tej apce i jakoś nie ma go do tej pory.
  Nic poza pustą propagandą obecna władza nie jest w stanie zaoferować.

  Odpowiedz
   • Zbulwersowany
   • Dodano 27 stycznia 2021

   Jak to nic?A wprowadzenie opłat za wywóz śmieci ze wszystkich garaży w mieście,niezależnie czy powstają w nich śmieci czy też nie?Jest taka sytuacja:facet ma garaż i nie wytwarza tam nic,tylko trzyma auto.Drugi facet nie ma garażu,auto trzyma przed blokiem na parkingu.Obaj niczym się nie różnią,to dlaczego jeden ma płacić za śmieci a drugi nie?To jest pytanie za milion zł!!!Jeśli posiadacz auta mający garaż jest zmuszany do podpisania umowy na wywóz 0(słownie:zero) kg śmieci,to czy komunalnik podpisze taką umowę?Myślę,że tak ,i opłata powinna wynosić:ZERO zł.Ale ale…..chyba jestem fantastą i bujam w obłokach,schodzić na ziemię?…..

   Odpowiedz
    • Wyborca
    • Dodano 4 lutego 2021

    Jest jeszcze inny facet czy kobieta która w garażu trzyma inne rzeczy i samochodu nie ma gdyz garaż to inaczej lokal niemieszkalny. Mam prawo w nim trzymać tylko powietrze.

    Odpowiedz
  • Taka tradycja
  • Dodano 27 stycznia 2021

  Piece,samochody kopcą,kopcą.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *