Duże sukcesy młodych szczypiornistów z Kętrzyna

Duże sukcesy młodych szczypiornistów z Kętrzyna

Aż 27 drużyn z Polski i Litwy walczyło w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Burmistrza Olecka. W tak licznym towarzystwie aż dwa triumfy odnieśli młodzi szczypiorniści z Kętrzyna.

 

Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta i emocjonująca. Jej trudy najlepiej znieśli jednak kętrzynianie, którzy zajęli pierwsze miejsca w rywalizacji młodzików (chłopcy urodzeni w roku 2005 i młodsi) oraz chłopców urodzonych w roku 2007.

Oprócz kętrzynian, w oleckim turnieju wzięły udział drużyny z Karczewa, Kowalewa Pomorskiego, Winnicy, Zielonki, Warszawy, Białegostoku, Giżycka, Radzymina, Gołdapi, Piaseczna, Dąbrowy Białostockiej oraz z dwie drużyny z litewskiego Kowna. Łącznie na boisku pojawiło się 250 szczypiornistów i szczypiornistek.

W końcowej klasyfikacji młodzików kętrzynianie wyprzedzili Czarnych Olecko, kadrę województwa warmińsko-mazurskiego i Victorię Piaseczno. W rywalizacji chłopców MKS MOSiR Kętrzyn okazał się lepszy od Czarnych Olecko i Akademii Siódmiaka Białystok. Zawodnicy z Kętrzyna zdobyli też nagrody indywidualne. Najskuteczniejszym graczem w rywalizacji młodzików został Kornel Kiełczykowski (43 bramki), a najlepszymi bramkarzami zostali wybrani Piotr Czepułkowski (rocznik 2005) i Hubert Kajat (rocznik 2007).

Doskonałe wyniki w Olecku to nie jedyne sukcesy kętrzyńskich szczypiornistów w ostatnim czasie. Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodników urodzonych w 2004 roku i młodszych do kadry narodowej juniorów młodszych. W gronie 21 wybrańców trenera Rafała Biernackiego znalazł się wychowanek MKS MOSiR Filip Lewczyk, na co dzień uczący się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie. Jego trenerem klubowym jest Kamil Roksela. Konsultacje kadry, w których uczestniczyć ma Filip Lewczyk, odbędą się w dniach 18-26 stycznia w Cetniewie. rm

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *