Dramat w Bezławkach! Spłonęła stolarnia produkująca ozdoby ogrodowe

Dramat w Bezławkach! Spłonęła stolarnia produkująca ozdoby ogrodowe

Iskra, która najprawdopodobniej pojawiła się w wyciągu do trocin, mogła być przyczyną pożaru, do którego doszło w środę po południu w Bezławkach. W wyniku pożaru doszczętnie spłonęła stolarnia, w której produkowane były ozdoby ogrodowe.

 

– Zgłoszenie pożaru otrzymaliśmy o godzinie 15.33 – mówi Szymon Sapieha, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, który osobiście uczestniczył w akcji gaszenia stolarni. – W działaniach wzięło udział siedem wozów gaśniczych i strażacy z Kętrzyna, Mrągowa oraz strażacy ochotnicy z Korsz, Reszla, Wilkowa i Pilca.

Ogień strawił doszczętnie budynek stolarni, produkującej drewniane ozdoby ogrodowe. W zakładzie pracowało kilkanaście osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

– Podczas gaszenia lekkiemu wypadkowi uległ natomiast jeden z naszych strażaków – dodaje Szymon Sapieha.

Nieoficjalnie, zdaniem pracowników stolarni, przyczyną pożaru była najprawdopodobniej iskra, która pojawiła się w wyciągu do trocin. Czy tak było naprawdę wyjaśnią jednak specjaliści.

– Przystępując do akcji skupiliśmy się na ratowaniu stojącego w bezpośrednim sąsiedztwie stolarni budynku administracyjno-mieszkalnego – mówi komendant kętrzyńskich strażaków. – W efekcie udało nam się uratować te zabudowania.

Przez kilka godzin strażacy dogaszali pożar i wykonywali podstawowe prace rozbiórkowe. Właściciel stolarni nie oszacował jeszcze strat.

rm

 

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *