Zamknij

Dobry początek sezonu - nasi z punktami

11:09, 12.08.2019
Skomentuj

Dwa zwycięstwa i dwa remisy, to efekt inauguracji nowego sezonu w wykonaniu drużyn z powiatu kętrzyńskiego. Po trzy punkty zdobyły na "dzień dobry" Granica Kętrzyn i Wilczek Wilkowo.

Jak spisze się przebudowany zespół Granicy na trudnym terenie w Elblągu? To pytanie nurtowało kętrzyńskich sympatyków futbolu. Odpowiedź przyszła w niedzielę: Zwycięstwo 3:2 po zaciętym spotkaniu. Jeżeli dodamy do tego fakt, że pozyskani w przerwie letniej zawodnicy zdobyli w tym meczu bramki (Miłosz Stachański) i zanotowali asysty (Tomasz Bobrowski, Michał Wołowik i Paweł Branicki), otrzymujemy potwierdzenie, że praca wykonana przez zarząd klubu, a później przez nowego szkoleniowca Wojciecha Jałoszewskiego, daje już efekty.

W środę kętrzynianie podejmą nie kryjące trzecioligowych aspiracji Mamry Giżycko, które na inaugurację uległy u siebie MKS-owi Ełk 1:2.

Punkt w pierwszym meczu zdobył też drugi czwartoligowiec z powiatu kętrzyńskiego, MKS Korsze. Po bezbramkowej pierwszej części gry, tuż po przerwie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Paweł Sawicki. Niestety, kilkanaście minut później "motor napędowy" zespołu z Korsz musiał opuścić boisko, a gościom udało się wyrównać wynik w końcówce spotkania.

Kolejnym rywalem MKS-u będzie... MKS Ełk. Spotkanie odbędzie się również w środę, w Ełku.

Podobnie jak w rozgrywkach IV ligi, w "okręgówce" nasze zespoły też zdobyły łącznie cztery punkty. Jednobramkowe zwycięstwo w Szczytnie odniósł Wilczek Wilkowo, a remis 2:2 na własnym boisku, w starciu z DKS Dobre Miasto, zanotowały Orlęta Reszel.

W najbliższą środę, nadarzy się okazja do kolejnych zdobyczy punktowych. Wilczek podejmie wicelidera po pierwszej serii gier i pucharowego rywala Granicy, Śniardwy Orzysz, a reszelanie udadzą się do Szczytna. Wszystkie mecze naszych drużyn rozpoczną się o godzinie siedemnastej. rm