Dlaczego redaktor Żukowski oszalał na punkcie bubli, które firmuje Hećman?

Dlaczego redaktor Żukowski oszalał na punkcie bubli, które firmuje Hećman?

Hipokryzja to hasło, które najlepiej oddaje przebieg kampanii wyborczej Krzysztofa Hećmana. W szerzeniu obłudy przoduje Jarosław Żukowski, redaktor naczelny tytułu Nasze Miasto Kętrzyn.pl. Dziś redaktor popełnił kolejny już tekst pełen sprzeczności i zwykłego cynizmu.

 

W artykule „Dlaczego Kętrzyn oszalał na punkcie 30 miejsc pracy przy taśmie, które obiecuje Niedziółka?” redaktor Żukowski neguje wartość nowych miejsc pracy powstałych w MST. Redaktor zarzuca autorom projektu – Ryszardowi Niedziółce i Jarosławowi Sachryniowi – między innymi to, że będą to etaty nisko płatne. Na początku tekstu przytaczana jest też moja wypowiedź, wyrwana z kontekstu i nie autoryzowana, co biorąc pod uwagę doświadczenie i ciągotki redaktora Żukowskiego do pouczania innych, dziwi mnie ogromnie. Ale to już zupełnie inny wątek.

We wspomnianym artykule redaktor Żukowski umniejsza zasługi kontrkandydata swojego szefa w wyborach na burmistrza Kętrzyna. Uparcie neguje wartość inicjatywy prywatnego kapitału, a za wzór stawia jedno z najdroższych w historii Polski (około 12 000 000 zł!) przedszkole, wybudowane za pieniądze z budżetu miasta i przepłacone tylko dlatego, że jego szef postanowił wybudować je na „bagnach” przy ulicy Wierzbowej. Lepiej usytuowaną działką pod taki obiekt zajął się w tym czasie prywatny deweloper, budując nieopodal przedszkola apartamentowiec. To jednak również temat na oddzielny tekst.

Redaktor Żukowski do tego stopnia pogubił się w robieniu dobrze swojemu szefowi, że w tym samym artykule, negując wartość nowych miejsc pracy w MST, z przewidywanymi przez niego wynagrodzeniami 1 600 zł „na rękę”, zachwala miejsca pracy w przedszkolu przy Wierzbowej z wynagrodzeniami… 1 600 zł „na rękę”. Cytat: „(…) 11 opiekunek w żłobku będzie zarabiało średnio 2.350 zł brutto (1,6 tys. zł “na rękę”)…”. Jak to się nazywa? Hipokryzja to chyba najdelikatniejsze określenie tej radosnej twórczości.

36 miejsc pracy w „przedszkolu na bagnach” to stan finalny. Poza tym nie są to wcale w stu procentach nowe miejsca pracy. Najlepszym przykładem jest tu sama dyrektor Marzena Jasionowicz, która do niedawna pracowała w innym kętrzyńskim przedszkolu, „Malince”. 30 miejsc pracy w MST to dopiero początek. Firma prowadzi bowiem kolejne działania i wkrótce uruchomi nowe linie produkcyjne. Pracownicy MST tak samo jak przedszkolanki z Wierzbowej żyją w naszym mieście, robią tu zakupy, korzystają z usług. Różnica jest tylko taka, że prywatna spółka MST musi zarobić na siebie i na swoich pracowników sama. Firma działa w zupełnie innych realiach niż przeciwstawiane przez redaktora Żukowskiego samorządowe przedszkole. Tego jednak redaktor wydaje się nie rozumieć.

Dziwią, a wręcz śmieszą stawiane przez redaktora zarzuty płacenia „najniższej krajowej”. Z możliwości płacenia pracownikom minimalnego wynagrodzenia nie korzysta przecież tylko MST. Również w gronie przedsiębiorców popierających Krzysztofa Hećmana znajdują się tacy, którzy płacą swoim ludziom „najniższą krajową”. Mało tego, z takiej możliwości korzystają też przecież instytucje miejskie! To już jednak redaktora Żukowskiego nie dziwi.

Dziwić powinno natomiast krytykowanie działań MST, gdyż patrząc wyłącznie na cyfry, w kolejce po pracę tam powinien stanąć sam… Jarosław Żukowski! Zgodnie z informacją Burmistrza Miasta Kętrzyn, koszty zatrudnienia pracowników gazety Nasze Miasto Kętrzyn.pl wynoszą 30 326,66 złotych rocznie. Przyjmijmy nawet, że tych pracowników jest tylko dwóch, to ich roczne pobory wynoszą po 1 263,61 zł miesięcznie. Nie wiem czy jest to kwota netto, czy brutto, ale jest to dużo poniżej wynagrodzenia minimalnego. Być może więc o to chodzi w całym tym szaleństwie, a artykuł redaktora nie jest przejawem hipokryzji, a zwykłej zazdrości?

Robert Majchrzak

 

 

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Eska Rock

Podobne artykuły
18Komentarz
  • Hec won wac
  • Dodano 29 października 2018

  Byle do niedzieli…
  Mam nadzieję że ludzie wiedzą że Żukowski wierny klakier pierwszy sługus kWh pisze co mu pan każe….

  Inteligencja redaktora sięga dna…

  A pan kh…. Od kiedy on ma profil na FB… Od 2 tygodni pożal sie… a jakie filmiki nagrywa a jak wychodzi na ulicę…. Daj spokój człowieku…
  Myślisz że w tydzień ludziom oczy zamydlisz…

  kWh i twoja klakier ja jeszcze tylko 6 dni urzędowania

  Odpowiedz
   • czas na zmiany
   • Dodano 29 października 2018

   HK ma dwa profile jeden prywatny i drugi polityczny. Tylko ten drugi który mu ktoś (pewnie redakcja) prowadzi można jedynie chwalić. Negatywny znikają

   Odpowiedz
  • producent kaftanów bezpieczeństwa
  • Dodano 29 października 2018

  PYCHA PYCHA – zgubiła już niejednego . Zobaczcie gość który jeszcze nie dawno szczycił się tym , że byle komu ręki nie podaje teraz biega po Bajanach i ściska ręce byle obszczymurkom za krzyżyk . Polecam płyn dezynfekujący do rąk a może i nie . Nisko upadł teraz jemu nikt normalny ręki nie poda .

  Odpowiedz
  • Kkkkk krzyś
  • Dodano 29 października 2018

  Drogi obecny wlodarzu… czy ci ne wstyd????
  No nie… ty bys nawet wlasne g… zjadł zeby wladze utrzymac… tylko wiesz co… ludzie już maja cie dość… ostatnie twoje WIELKIE inwestycje.. tylko potwierdzają twoją nieudolność.. z czym do ludzi…
  Pogodzić sie z nieuchronną przeszłością radzę

  Odpowiedz
  • Krol
  • Dodano 29 października 2018

  Panie redaktorze Majchrzak bardzo dobre że Pan napisał ten artykuł !
  Pan przynajmniej nie ma ludzi za idiotów bo czytajac nmketrzyn ma sie takie wrażenie !

  Jakim trzeba być pawianem zeby umniejszać sukces prywatnej firmy… i jeszcze porównywać do panstwowych posad… MASAKRA

  miejmy tylko nadzieje ze ludzie zmobilizuja sie zeby zagłosować

  NA HEĆKA – ŻEBY NOE WYGRAŁ!!!!!!

  Odpowiedz
  • Tiaaaaa
  • Dodano 29 października 2018

  No tak teraz to on rękę podaje… i taktycznie plyn do dezynfekcji by sie przydał ja bym reki przez szmate mu nie radził podawać bo to falszywa persona… zdufana i podstepna jest…

  Teraz on bedzie rewitalizował pewnie za 20 milionów
  Muzeum i stadnine koni jeszcze sie zachciało… tylko patrzec jak zapragnie z jeziorka kąpielisko zrobic ale to za 50 milionów a ile miejsc pracy Panie… no bedzie ze 7 sztuk i to 2100 brutto o to to…

  Żal ze obecny ratuszowy ma jakichkolwiek zwolenników.. to przykre

  Odpowiedz
  • środki
  • Dodano 29 października 2018

  jest jedna zasadnicza róznica, Burmistrz proponuje miejsca pracy z Naszych podatków a MST z własnych środków

  Odpowiedz
  • strach się bać
  • Dodano 29 października 2018

  Wiadomo wolno i trzeba powiedzieć co nie tak poszło w rządzeniu u Pana Burmistrza,ale szykuje się nam nowy burmistrz bo matematyka na to wskazuje i za rok może dwa … 🙂

  Odpowiedz
  • Młodzi zdolni
  • Dodano 29 października 2018

  Tyle lat miałeś burmistrzu Hećman na poprawienie sytuacji zatrudnienia w mieście, dopiero gdy powstało przedszkole to się szczycisz 30 etatami. Komu Ty chcesz budować centrum hipoterapii, muzeum przemysłu? Napisz ile kosztuje utrzymanie basenu (bo z moich danych wynika, że 500 tys rocznie). Nie masz pomysłu na młodych w tym mieście, te dodawane filmiki to jedna wielka ściema, przy której widać układ i kumoterstwo a tak naprawdę interesy i posadki swoim ludziom (PSL- Posadki Swoim Ludziom). Taka prawda, że cała świta ludzi Hećmana powinna być wyrzucona na zbity pysk. Nie dajcie się omamić obłudnikowi. Głosujcie na Niedziółkę czas na zmiany.

  Odpowiedz
   • strach się bać
   • Dodano 30 października 2018

   Możesz krytykować totalnie wszystko (nawet każdego burmistrza z osobna) ale poznać żeś nie Kętrzyniak bo My mamy tak przecudną Stadninę Koni,która została powołana do życia jeszcze za Niemca i tu Cię boli !

   Odpowiedz
   • osa
   • Dodano 30 października 2018

   Popieram Twoją wypowiedź w całej okazałości. Narcyz był jest i zawsze będzie cwaniakiem i kombinatorem , jeśli chodzi o wpływy kasy do własnej kieszeni GONIĆ ZŁODZIEJA ,CZWARTEGO LISTOPADA ,PRZY WYBORZE NOWEGO BURMISTRZA MIASTA. Tylko i więcej nikt jak pan Niedziółka.

   Odpowiedz
  • urzędnik
  • Dodano 29 października 2018

  CBA trzepie wciąż w UM? Jak w wodociągach była kontrola to znalazł kolegę ze szkoły tego inspektora? I poszło pod dywan?

  Odpowiedz
   • Warmiak
   • Dodano 30 października 2018

   To są pomówienia agenta CBA, lepiej żeby nikt na Ciebie nie doniósł bo popłyniesz.

   Odpowiedz
  • yolo
  • Dodano 30 października 2018

  my urzędnicy nie damy się nabrać na „obiecuję poprawę” już nie będę wulgarny, nie będę wyzywał, krzyczał, poniżał …… można by tego mnożyć do woli. Przypomnijmy sobie jak to było kiedyś, przybrana maska „pokory” spadała na drugi dzień po wyborze. Róbmy swoje i nie bójmy się nowego. Czas na zmiany.

  Odpowiedz
   • czas na zmiany
   • Dodano 30 października 2018

   Pokornemu dziś, a chamskiemu na codzień już dziękujemy

   Odpowiedz
  • strach się bać
  • Dodano 30 października 2018

  To,że odejście Pana Hećmana będzie musiało nastąpić to chyba normalne,ale miło by było aby następca był z tej samej partii PSLu. 🙂

  Odpowiedz
  • Tango
  • Dodano 30 października 2018

  Panie redaktorze, „Przyganiał kocioł garnkowi”

  Odpowiedz
   • ewa nie z raju
   • Dodano 30 października 2018

   Pantofelku vel tango możesz rozwinąć , uzasadnić swoją wypowiedź ? jeżeli oczywiście potrafisz napisać więcej niż jedno zdanie .

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *