Zamknij

Derby powiatu część 2: MKS Korsze demoluje reszelskie Orlęta [zdjęcia]

17:01, 22.10.2016 Aktualizacja: 17:02, 22.10.2016
Skomentuj

Sześć punktów i 7:0 w bramkach, to dorobek MKS Korsze w dwóch meczach derbowych na szczeblu powiatu kętrzyńskiego. Dziś, w sobotę 22 października, MKS rozgromił w Reszlu Orlęta 4:0.

Bohaterem spotkania był Piotr Kozłowski, który trzykrotnie - w 53, 65 i 87 minucie - pokonał bramkarza gospodarzy. Czwarte trafienie "dołożył" Piotr Trafarski, w 83 minucie gry. Reszelanie tylko raz znaleźli piłce drogę do bramki gości, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po 14. kolejce MKS zajmuje piąte miejsce w tabeli, Orlęta są jedenaste, a Granica, która przegrała w Giżycku z Mamrami 2:3, zajmuje dwunastą pozycję. Za tydzień dojdzie do trzeciej konfrontacji derbowej, w której Granica podejmie Orlęta.

Podczas sobotniego meczu w Reszlu przeprowadzona została akcja Daj piątaka za zwierzaka. Dochód z akcji oraz zebrane artykuły, zostaną przekazane schronisku dla zwierząt w Pudwągach.

Zdaniem organizatorów akcji, już jej pierwsza odsłona zakończyła się dużym sukcesem.