Dbajmy nie tylko o ciało. Psychika też jest ważna!

Dbajmy nie tylko o ciało. Psychika też jest ważna!

Kętrzyński Polski Czerwony Krzyż wychodzi naprzeciw potrzebującym pomocy, w związku z epidemią koronawirusa. – Warto zadbać nie tylko o higienę ciała, ale i psychiki – czytamy w specjalnie przygotowanym na ten cel apelu.

 

– Wobec działań podjętych przez rząd i samorząd w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, wielu mieszkańców naszego miasta, gminy i powiatu może odczuwać lęk, poczucie wyobcowania, dezorientację, brak poczucia bezpieczeństwa i dezinformacje, kiedy to z każdej strony docierają różnorakie informacje. Wszystko to może prowadzić do frustracji, strachu czy nawet paniki – czytamy w apelu podpisanym przez Patryka Hałajczaka, kierownika biura Delegatury PCK w Kętrzynie.

Jak podaje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), jednym z skutków ubocznych  zaistniałej sytuacji zagrożeniem epidemii mogą być problemy ze zdrowiem psychicznym.

– Dlatego jeżeli jakikolwiek pełnoletni mieszkaniec naszego miasta, gminy czy powiatu czułby, że chciałby skorzystać z pomocy psychologa, Delegatura PCK w Kętrzynie uruchamia w godzinach od 13.00-18.00 (do odwołania) telefoniczny dyżur. Każdy, kto odczuwa potrzebę porozmawiania ze specjalistą, może to zrobić pod numerem telefonu 504 542 918 – proponuje kętrzyński PCK. red

 

Fot. Domena publiczna

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *