Burmistrz Reszla uhonorował „50-latków”

Burmistrz Reszla uhonorował „50-latków”

Minionej soboty w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu odbyła się uroczystość poświęcona parom, które zawarły związek małżeński 50 lat temu. W 1971 roku w związek małżeński wstąpiło łącznie 15 par z terenu gminy Reszel, ale z różnych przyczyn nie wszyscy mogli przybyć na jubileusz.

Podczas spotkania nastąpiło wręczenie dostojnym jubilatom medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, medale wręczyli Marek Janiszewski, burmistrz Reszla oraz Jerzy Bajorek, zastępca burmistrza.

– Dziękuję za wasz trud, włożony w wychowanie nowych pokoleń i wspaniały przykład, który nam dajecie – powiedział do jubilatów Marek Janiszewski. 

Oprócz medali i serdecznych życzeń, jubilaci otrzymali od burmistrza pamiątkowe grawertony, a także gratulacje od wojewody warmińsko-mazurskiego. Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło tortu i tradycyjnego „sto lat”. W części artystycznej, Krystyna Łożyńska i Włodzimierz Chmal wykonali kilka utworów o miłosnej tematyce, które wszystkim umiliły spotkanie. Złotym jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia kolejnych wspólnych lat w szczęściu, zdrowiu i pomyślności w otoczeniu najbliższych i przyjaciół.

Fot. Karol Światłowski

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *