Burmistrz Kętrzyna ogłosił plan pomocy przedsiębiorcom

Burmistrz Kętrzyna ogłosił plan pomocy przedsiębiorcom

Obniżenie, odroczenie płatności, a nawet umorzenie czynszu to sposób władz Kętrzyna na pomoc przedsiębiorcom w czasie kryzysu gospodarczego, spowodowanego epidemią koronawirusa. O wprowadzeniu planu pomocy poinformował Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

 

Na początek plan dotyczy drugiego kwartału roku 2020. Jego beneficjentami mają być przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w wyniku epidemii związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

– Proponuję najemcom lokali miejskich, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, czasowe obniżenie czynszu do 50 procent, odroczenie płatności czynszu do sześciu miesięcy, rozłożenie należności na raty, a nawet umorzenie czynszu w szczególnych przypadkach – wymienia burmistrz Kętrzyn. – Przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie miasta, proponuję też odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości i podatku od środków transportu.

Jak zaznacza Ryszard Niedziółka, ważne jest to, że każda decyzja będzie podejmowana indywidualnie i na wniosek przedsiębiorcy. Wnioski i wszelkie szczegóły będą dostępne od 7 kwietnia na stronie internetowej Miasta Kętrzyn.

Decyzje w sprawie dodatkowych ulg dla określonych grup przedsiębiorców (np. hotelarzy czy restauratorów) podejmie Rada Miasta Kętrzyn. Przypominamy, że wcześniej burmistrz Kętrzyna podjął decyzję o zawieszeniu strefy płatnego parkowania oraz skierował wniosek do rady miasta o zawieszenie opłat w żłobkach. rm

 

Zdjęcie: W planie pomocy znalazł się m.in. bogaty wachlarz rozwiązań dotyczących czynszów. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
9  
  • Szok i niedowierzanie
  • Dodano 3 kwietnia 2020

  Czy to prawda, że niedawno przyjechało kilku Ukraińców do Kętrzyna i zostało zatrudnionych na terenie pewnego dużego zakładu? Nie to, że mam coś do nich, ale na litość trochę rozwagi!

  Odpowiedz
   • Były pracownik
   • Dodano 3 kwietnia 2020

   Znając życie to prawda, wiemy też wszyscy o jaki zakład chodzi. Pracownicy tego zakładu biurowi siedzą na d….. I pracują zdalnie, baaa mało tego drwią ze zwykłych pracowników z montażu, że muszą pracowac a oni siedzą w domu – bez ryzyka zakażenia. Otóż drodzy Biurowcy, żeby nie zwykły pracownik z montażu nie osiągnęli byście tego co macie. Zero maseczek, rękawiczek tylko płyn który każdy używa, śmiech na hali że tak powiem. A te ścianki z pleksi? To już żart mc, a oprawy które każdą z tych osób dotyka też zabezpieczycie ścianka? Przecież ona idzie z rąk do rąk? Czy nie tak?przepracowałem tam 30 lat więc wiem jak to wygląda. Pomyślcie o tym, że tam pracują rodziny, matki, które mają w domu małe dzieci i boją się o każdy kolejny dzień, który może przynieść zakażenie. Opanujcie emocje bogactwa i zysku i pomyślcie o pracownikach bo to oni są wam potrzebni do dalszego rozwoju. Ci pracownicy, którzy pomimo 30 stopni latem wyrabiają normy, za co? za butelkę wody bo nawet nie premie. Inne zakłady pozamykane, przestojowe, a Wy? Czekacie aż dojdzie do nieszczęścia?
   Panie Burmistrzu, może Pan pomoże tym ludziom…………

   Odpowiedz
    • Lawina już poszła
    • Dodano 3 kwietnia 2020

    Nie popadajmy w paranoję!
    Ale jeśli to prawda, to trochę nieodpowiedzialnie się zachowali. W dobie pademii trzeba zachować wszelakie środki ostrożności, szczególnie względem osób przyjeżdżających zza granicy.
    Życzę dużo zdrowia, wszystkim bez wyjątku!

    Odpowiedz
    • robol
    • Dodano 3 kwietnia 2020

    Przy taśmach nakleili takie „X” przy których należy stać i zachować odpowiednią odległość pomiędzy pracownikami ale nijak to się ma do wykonywanej pracy, ponieważ jak będziemy stali tam gdzie są te oznaczenia to nic nie zrobimy. Przy taśmach trzeba się poruszać i w związku z tym dalej pracujemy jeden na drugim. A najlepszy numer to zrobili przy wyjściu z zakładu. Wychodzimy oddzielnie w odstępach ale w szatni to wszyscy razem jesteśmy i tak samo na produkcji, dosłownie jeden tłum. KABARET !!!

    Odpowiedz
     • robol
     • Dodano 3 kwietnia 2020

     Zapomniałem dodać, że Polaków na urlopy i ogólnie zwolnić aby ukraińcy mogli pracować. Masakra.

     Odpowiedz
      • Serio?
      • Dodano 3 kwietnia 2020

      To już by była lekka przeginka.
      Naszych na 100% pozwalniali w pierwszej kolejności, dlatego był ten lot do domu i mamy to co mamy.

  • Zbychu
  • Dodano 3 kwietnia 2020

  Nie to,że szukam dziury w całym,ale co oznacza „proponuję” itd,itp, a nastepnie : -„dodatkowe ulgi dla okreslonych grup przedsiębiorców podejmnie Rada Miasta”
  PS. Szkoda,że w internecie nie mogę znależdż sesji RM,czyżby cenzura ?

  Odpowiedz
  • nic mi z tego żadna pomoc
  • Dodano 3 kwietnia 2020

  teraz nic nie zarabiam na umowę i sram na koronę , wirus ten to blef

  Odpowiedz
  • Brawo Ryszard
  • Dodano 9 kwietnia 2020

  Niedziółka to nie popierdółka jednak jest.Wróbel też sroce z pod ogona nie wyskoczył.A asy to nie złamasy.Tak trzymać chłopaki.Tylko Rypina jakiś taki niemrawy.A taki mądry był kiedyś.Na każdy temat.Ale teraz to chyba wybory ma głowie.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *