Blues do pejzaży, czyli artystyczny czwartek z Januszem Bieńkowskim

Blues do pejzaży, czyli artystyczny czwartek z Januszem Bieńkowskim

To już ostatnia tegoroczna uczta kulturalna w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie. W czwartek, 22 grudnia, muzyczno-malarskie dania zaserwuje nam Janusz Bieńkowski. Początek o godzinie 18.

 

Janusz Bieńkowski jest absolwentem wychowania plastycznego WSP w Krakowie (1992) i Podyplomowych Studiów Edukacji Artystycznej Sztuka na UWM w Olsztynie (2002). Przez wiele lat był nauczycielem plastyki i muzyki oraz dyrektorem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie. Jest również animatorem kultury – instruktorem nauki gry na gitarze. W ramach swojej pracy prowadził wiele zespołów wokalno-instrumentalnych – dziecięcych i młodzieżowych. Od 1 września 2016 roku jest emerytem. Uprawia malarstwo olejne i temperowe, a jego ulubione tematy to pejzaż i martwe natury. Uczestniczy w plenerach i wystawach, często gra również muzykę gitarową na wernisażach innych artystów.

– Janusz Bieńkowski to prawdziwy artysta. Niezwykle wrażliwy na piękno, co wyraża w swoich obrazach i muzyce. Miałam okazję kilka razy z nim występować, dlatego tym bardziej się cieszę, że będzie gościem naszych artystycznych czwartków – mówi Marlena Szypulska, dyrektor Powiatowego Domu Kultury w Kętrzynie.

Podczas artystycznego czwartku zobaczymy malarstwo Janusza Bieńkowskiego. Wszystko zostanie też okraszone muzyką w jego wykonaniu.

Ewa Brzostek/Radio Barcja

 

Artystyczna działalność Janusza Bieńkowskiego

– Został uhonorowany nagrodą Kuratora oświaty (1990), nagrodą Wojewody Olsztyńskiego za działalność kulturalną w lokalnym środowisku (1997), nagrodą Salonu Muzycznego „Elka” (1997) oraz nagrodą Burmistrza Korsz (2005).

– Autor wielu wystaw: indywidualna w Domu Kultury w Staroźrebach (1998), zbiorowa studentów WSP Kraków (1990), indywidualna w MGOK w Korszach (1997), Międzynarodowy Plener Plastyczny w Korszach(1999), indywidualna w Domu Kultury w Kętrzynie „Nauczyciel i jego uczniowie”, zbiorowa artystów Powiatu Kętrzyńskiego w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury im. Arno Holza (2001), indywidualna w Galerii „Bakałarz” w Olsztynie (2001), zbiorowa w Galerii „Bakałarz” w Olsztynie (2004), indywidualna w Kętrzyńskim Centrum Kultury (2012) oraz indywidualna w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu (2016).

 

Zdjęcie: Janusz Bieńkowski podczas warsztatów plastycznych w Sątocznie. Fot. Stowarzyszenie Dolina Gubra/Archiwum

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *