Bigosem, fasolką i grochówką, Karolinki zdobyły… serce!

Bigosem, fasolką i grochówką, Karolinki zdobyły… serce!

Dużym sukcesem zakończyła się niedzielna akcja zainicjowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Karolinki. Podczas kiermaszu potraw, który odbył się na placu zabaw w Karolewie, zebrano niemal 2 800 zł na zakup kosza na nakrętki.

Gospodynie z Karolewa przygotowały „najbardziej serdeczną fasolkę po karolewsku” i „najbardziej serdeczny bigos w okolicy”. Do akcji przyłączyli się również strażacy z OSP Karolewo, którzy serwowali grochówkę. Specjały zostały sprzedane niemal błyskawicznie, a zarobione pieniądze pozwolą na zaplanowany zakup coraz bardziej popularnego metalowego serca, czyli kosza na nakrętki.

– W najśmielszych snach nie spodziewałyśmy się, że 45l fasolki po karolewsku, 30l bigosu, 30l grochówki i kilkadziesiąt słodkich kąsków sprzedamy w… niecałą godzinę – podsumowują akcję gospodynie z Karolewa i dodają, że kwota, którą udało się zebrać w niedzielę, jest większa od potrzebnej do zakupu kosza na nakrętki. – I dlatego to „jeszcze więcej” przeznaczymy na extra niespodziankę – deklarują Karolinki. red

Fot. KGW Karolinki/Fb

Podobne artykuły
2  
  • trucizna
  • Dodano 14 lutego 2021

  zajmijcie się truciem mieszkńców na uliców Skrajnej i Chrobgero

  Odpowiedz
  • Zdzisio
  • Dodano 14 lutego 2021

  Brawo za inicjatywę. Oby tak dalej. Będą pić napoje będą nakrętki.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *