Zamknij

Bicie nie jest skuteczną metodą wychowawczą. Reagujmy na przemoc wobec dzieci!

18:45, 30.11.2016
Skomentuj

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie w ramach projektu Profilaktyka = Dobra Praktyka, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w dniu 25 listopada 2016roku zorganizowało konferencję pt. Współczesne rozumienie przemocy wobec dzieci.

 

Konferencję zorganizowano w dniu rozpoczęcia Ogólnoświatowej Kampanii Biała Wstążka. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służby zdrowia, ośrodków pomocy społecznej, oświaty, sądu, policji oraz rodziny zastępcze z dziećmi. Konferencję otworzył Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński. Z kolei Ewa Korycka z Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego odczytała list Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko-mazurskiego. Gościem honorowym spotkania była senator RP, Małgorzata Kopiczko.

Gościem honorowym spotkania była senator Małgorzata Kopiczko. Fot. Judyta Łepkowska

Celem konferencji było zarówno uwrażliwienie na problem przemocy w rodzinie oraz zaprezentowanie wieloaspektowego wątku tego zjawiska.

Wśród prelegentów znaleźli się: Ewa Korycka z Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, która podkreśliła, że w naszym województwie w ubiegłym roku założono aż 6 tysięcy Niebieskich Kart i że do ponad 330 dzieci kierowana była pomoc odpowiednich instytucji; dr Agnieszka Górska, dziekan Wydziału Zamiejscowego WSIiE TWP w Kętrzynie, przedstawiła wyniki raportu Rzecznika Praw Dziecka. Okazało się, że ponad 50 procent badanych Polaków akceptuje przemoc wobec dzieci, choćby w formie klapsów; Alicja Nowicka, kierownik II Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów z siedzibą w Mrągowie, która wystąpiła z referatem Moje dziecko w rozwodzie; Tomasz Sztachelski ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka w Olsztynie, który zaprezentował  program Chronimy Dzieci.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służby zdrowia, ośrodków pomocy społecznej, oświaty, sądu, policji oraz rodziny zastępcze z dziećmi. Fot. Judyta Łepkowska

Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu Chronimy Dzieci placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

madrymadry

0 0

kto to mymyślił ? durny 12:53, 01.12.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%