Bibliotekarze z powiatu szkolili się w Kętrzynie

Bibliotekarze z powiatu szkolili się w Kętrzynie

W ostatnią środę listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie bibliotekarzy z powiatu kętrzyńskiego. Celem doskonalenia była  prezentacja najnowszej oferty wydawniczej dla dzieci i młodzieży.

 

Szkolenie przeprowadziła Maria Jończyk-Zegler, kierownik „Piątki” – Biblioteki Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. W blokach tematycznych, takich jak problemy  nastolatków, historia inaczej, dysfunkcje i niepełnosprawność, rola kobiet i serie wydawnicze, omówione zostały poszczególne wydawnictwa. Ponadto omówiona została kategoria książek aktywnościowych, ilustrowanych i… klasyki inaczej. Nie zabrakło książek o tematyce rodziny, wielokulturowości i geografii inaczej.

– Podczas spotkania pani Maria zaprezentowane działania realizowane w „Piątce”, w których wiodącą rolę pełni ilustracja – relacjonuje Sylwia Wąsowicz, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z literaturą biblioterapeutyczną, będąca w zbiorach biblioteki powiatowej oraz obejrzeli wystawę „Uzdrawiająca moc książek”, na którą składało się 91 książek biblioterapeutycznych, niezbędnych do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz seniorami.

– Są to książki, które pomagają nam odnaleźć pewne wartości, szczególnie wtedy, gdy napotykamy wiele trudności i cierpienia, jakie stawia przed nami życie – tłumaczy Sylwia Wąsowicz. – Wtedy pomocne stają się książki, z których bohaterami utożsamiamy się. To one pomagają nam zmagać się z podobnymi problemami. Dzięki nim możemy zmierzyć się z trudnościami i uporać się z nimi. Naszej sytuacji to nie zmieni, ale może zmienić nasze nastawienie do niej.

W szkoleniu przeprowadzonym w PBP wzięło udział 14 bibliotekarzy z bibliotek publicznych i szkolnych.

red

 

Fot. PBP Kętrzyn

Podobne artykuły
3  
  • Rastenburger
  • Dodano 1 grudnia 2018

  …moja stara „łazi” do biblioteki… przynosi po 7, czy 8 książek na raz…i 90% tych książek jest o żydach i piszą je żydzi…obŻYDzenie z tymi żydami na okrągło…i to wszystko za naszą Polską kasę…więc może by te bibliotekarki (szabesgojki) spróbowały by może wreszcie sprowadzać książki pisane przez Polaków i o Polakach, a nie ciągle o tych żydach…

  Odpowiedz
   • Jury
   • Dodano 1 grudnia 2018

   Słaba prowokacja, daję 2 na 10.

   Odpowiedz
    • Rastenburger
    • Dodano 2 grudnia 2018

    …to nie jest prowokacja…opisałem prawdę…jak nie wierzysz, to udaj się do biblioteki i zobaczysz, że 90% współczesnych książek jest o żydach…

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *