A w Barcianach znów najlepsza Nowa Różanka!

A w Barcianach znów najlepsza Nowa Różanka!

Nowa Różanka zdobyła tytuł mistrza Barciańskiej Ligi Futsalu 2019/2020. Co ważne, drużyna z gminy Kętrzyn zrobiła to po raz czwarty z kolei!

 

Futsal to taka gra, w której dziesięciu mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywa Nowa Różanka – parafrazą słynnej wypowiedzi Gary’ego Linekera bez problemu można posłużyć się do wydarzeń w Barciańskiej Lidze Futsalu. Rozgrywki zostały przeprowadzone po raz czwarty i po raz czwarty triumfowała w nich Nowa Różanka. Jak oni to robią?

– Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Po prostu jesteśmy ze sobą zgrani i walczymy jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, przez cały mecz – powiedział po piątkowym finale Piotr Bijata, kapitan zwycięskiego zespołu i najlepszy bramkarz rozgrywek.

Zakończenie czwartej edycji Barciańskiej Ligi Futsalu było prawdziwym świętem sportu. Organizatorzy postarali się o prawdziwą mistrzowską oprawę, co było odwzajemnieniem za trzy miesiące sportowych emocji, których kibicom dostarczyli uczestnicy ligi.

– Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście najlepsi. Gratuluję wam wszystkim i zapraszam do Barcian na kolejne rozgrywki – powiedziała Marta Kamińska, wójt gminy Barciany.

W finale Nowa Różanka zmierzyła się z Wandajnami. Gdy w pewnym momencie zawodnicy z gminy Korsze prowadzili już 3:1, wydawało się, że sprawa triumfu jest już rozstrzygnięta. Nic bardziej mylnego. Obrońcy tytułu mistrzowskiego doprowadzili do remisu, a w serii rzutów karnych mieli zdecydowanie lepiej ustawione celowniki. Nic zatem dziwnego, że zdaniem Michała Kochanowskiego, starosty kętrzyńskiego, pod kątem sportowych emocji, finał Barciańskiej Ligi Futsalu był godny finałów rozgrywek wyższej rangi.

– Po tym co tu dzisiaj widziałem, twierdzę, że patronat starosty nad tymi rozgrywkami to już stanowczo za mało – powiedział fundator pucharu dla zwycięskiego zespołu. – Tu już trzeba patronatu wojewody lub nawet premiera. To były w pełni profesjonalne zawody, godne uznania – dodał Michał Kochanowski.

Przed spotkaniem finałowym odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym Kormoran Węgorzewo pokonał Zalanych Kętrzyn. W całych zmaganiach BLF 2019/2020 uczestniczyło dziesięć drużyn. Organizatorem rozgrywek był Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach, przy wsparciu Gminy Barciany, Powiatu Kętrzyńskiego i prywatnych sponsorów. rm

Barciańska Liga Futsalu 2019/2020

Mecz o 3 miejsce: Kormoran – Zalani 6:3. Finał: Nowa Różanka – Wandajny 3:3, karne 3:1.

 

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Ola
  • Dodano 15 lutego 2020

  Brawo Panie Starosto

  Odpowiedz
  • Darek
  • Dodano 16 lutego 2020

  Gratulacje

  Odpowiedz
  • kibic
  • Dodano 17 lutego 2020

  szkoda tylko z prawdziwych mieszkancow mało zawodnikow w tym zespole gra

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *