66-latek zabłądził w lesie i… trafił do Rosji

66-latek zabłądził w lesie i… trafił do Rosji

Mieszkaniec gminy Korsze wybrał się na grzyby i zabłądził. Po długiej wędrówce torami trafił do Rosji.

 

Minionej niedzieli, 22 września, tuż po godzinie siódmej, służby rosyjskie przekazały informację funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach o zatrzymaniu obywatela Polski. Mieszkaniec gminy Korsze dzień wcześniej wybrał się rowerem do pobliskiego lasu, na grzybobranie. Podczas zbierania grzybów zgubił się, a kiedy próbował odnaleźć drogę powrotną, zastała go noc.

– Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Od miejsca, w którym pozostawił rower, przeszedł około 20 km i dotarł w rejon Barcian. 66-latek, gdy zobaczył tory, myślał, że dotrze nimi do Korsz. Po przekroczeniu granicy państwowej został zatrzymany przez Rosjan – poinformowała kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dyżurny ze strażnicy Żeleznodorożnyj poinformował o zdarzeniu polską straż graniczną. Rosjanie przekazali grzybiarza funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Ten cały i zdrowy wrócił do swojego domu.

– Sezon grzybowy w pełni, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie leśnych wycieczek, czy grzybobrania – dodaje Mirosława Aleksandrowicz. rm

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
7Komentarz
  • gubernator
  • Dodano 23 września 2019

  – tory, puste tory, żadnej ciuchci
  – no, burmistrze, wójty, starosty, lud potrzebuje transportu lokalnego, dzwońcie do Morawieckiego mógłby dać jednego busa w wersji żelezno-dorożnoj,
  – no, i wtedy świat by o was usłyszał…

  Odpowiedz
   • Pan M
   • Dodano 23 września 2019

   Gdyby Rypina nie zdradził wyborców oraz programu TAK dla Kętrzyna i doprowadził do odwołania Niedziółki a następnie do zawiązania koalicji realizującej ten program, przeszedłby do historii miasta. W moim odbiorze tym ludziom nie zależy na robieniu czegokolwiek do tego stopnia, że nawet wykonanie niewielkiej pracy dla uzyskania światowej sławy jest mniej atrakcyjne, niż tumiwisizm, spokój i delektowanie się małym ochłapkiem wynikającym z przywileju siedzenia na stołku.

   Odpowiedz
    • osa
    • Dodano 24 września 2019

    Panie m ,przestań pan wyrzucać swoje żale i rozterki na łamach prasy. Tak zachowują się osoby o słabym morale osobowości lub desperaci. Proponuję odpowiedniego lekarza na takie przypadki .

    Odpowiedz
     • Pan M
     • Dodano 24 września 2019

     A moim zdaniem ludzie o niskim morale oszukują wyborców, potakują byleby uzyskać pomoc, sprzedają się za stołek, lub startują w wyborach nie mając programu – za to kierując się motywają mogącą wynikać z przerostu własnego ego.

     Odpowiedz
  • Pwadziwek
  • Dodano 24 września 2019

  Jesli to zdjęcie jest z tego miejsca to nie dziwie się ze ten 66 letni grzybiarz nie zauwazyl takiej tablicy. Widząc pewnie jakieś zabudowania cieszyl się ze dotarł wreszcie po nocy spedzonej w tym lesie. Grzyby będą mu smakowały jak nigdy dotąd.

  Odpowiedz
  • Ewa nie z raju
  • Dodano 24 września 2019

  Tak się tylko pytam zatrzymali go Rosjanie , czyli granicy pilnują . Ciekawe co robi nasza SG , że można wyjść z kraju niepostrzeżonym . Mają taki sprzęt kamery termowizyjne ktoś w nie patrzy ? a może drzemie ?

  Odpowiedz
   • Grzybiarzy widmo?
   • Dodano 24 września 2019

   Pan nie widzi oznaczeń i jego nie widzi nikt? A może to szpieg z Krainy Grzybiarzy? Hmm?

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *